ZEBRA PERDE:
Zebra Perdeler sık dokunmuş kumaşlarla ve tül kumaşların şeritler halinde aralıklı olarak dizilmesinden meydana gelmiştir. Bu perde Kumaşın stor perde gibi yukarı aşağı hareketiyle çalışan bir perde sistemidir. Zebra perdeler çift kat kumaş kullanıldığından, perde yukarı aşağı hareket ederken sık dokunmuş kumaşların karşılıklı gelmesiyle ışık geçirgenliği şık bir biçimde elde eder. Bu perdeler Tül ve sık dokuma kumaşın karşılıklı gelmesiyle ışık geçirgenliği engellenir ve karanlık olmasını sağlanır.

Zebra Perde, % 100 polyester iplikten sık dokunmuş şerit ve seyrek dokunmuş şeritlerin sıralanmasından meydana gelen kumaşın stor perde mekanizma sisteminde iki kat kullanılması ile çalışan perde sistemidir. Sineklik kumaşına benzeyen seyrek şeritler sistemin aşağı-yukarı hareketinde her kademede üst üste getirildiğinde güneşten korunma, gün ışığından azami faydalanma ve dış mekandaki manzaranın görülmesi sağlanır. Yine her kademede sık ve seyrek dokulu şeritler üst üste getirildiğinde perde tamamen kapatılarak maksimum güneş koruması sağlanır.
Hem tül hem de stor perde özelliklerini bir arada bulunduran zebra perde, tüm mekanlarda tek başına kullanılabilen, pencere dekorasyonunun vazgeçilmez bir parçasıdır.
Zengin renk çeşitleri ile asgari düzeyde bakım-temizlik ihtiyacı olan kumaşlar, zincirli mekanizma veya isteğe göre butonlu ve uzaktan kumandalı motorlu sistemler ile birlikte uygulanabilir.

Zebra perde , tül ve sık dokulu kumaşın paletler halinde diziminden oluşur.
Zebra perde , stor perde sistemiyle çalışır.
Zebra perde , çift kat kumaş kullanımı özelliğinden dolayı istendiğinde aydınlık bir görünüm sağlarken istendiğinde loş bir güneşlik ortamı sağlar.
Zebra perde , ile her yükseklikte ışık,güneş kontrolü sağlanır.
Zebra perdede , zincirli veya motorlu mekanizma kullanılır.
Zebra perde , modern ve dekoratif görüntüsü ile evlerde, ofislerde tercih edilmektedir.